Letnie Władysławowo jest pełne niespodzianek i atrakcjiWsród ciekawych należy również wymienić- "bajkowa ciuchcia" kursuje między Władysławowem a Jastrzębią Góra.
Trasa przebiega wzdłuż lini brzegowej, obrzeżem Parku Przyrodniczego- stadnina koni usytuowana pomiędzy Władysławowem i Rozewiem.
Loty widokowe samolotem; polowe lotnisko k.Jastrzębiej Góry i Jastarni
Liczne imprezy i występy; estrada przy ul. Gdańskiej, estrada przy ul.Hallera.

Do cyklicznych imprez odbywających się we Władysławowie można zaliczyć:
Majówka – odbywająca się w pierwszy weekend maja, uznawana za początek zbliżającego się sezonu, połączona z wieloma imprezami towarzyszącymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych, pokazem latawców.

Noc Świętojańska - odbywająca się zawsze 23 czerwca impreza, pielęgnująca tradycje i zwyczaje sobótkowe. W programie m.in. folklor kaszubski oraz obrzędy związane z Nocą, jak np. puszczanie wianków na wodę, wspólne śpiewy przy ognisku, wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Rybka we Władku – tradycyjna impreza podkreślająca morski charakter gminy oraz tradycjonalizm regionalny. Jej dwie edycje odbywają się w pierwsze weekendy lipca i sierpnia. W programie m.in. biesiada morska, muzyka żeglarska, konkursy i zabawy o charakterze morskim, degustacja ryb pod każdą postacią.

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami - tradycyjna impreza plenerowa promująca kulturę regionu kaszubskiego, odbywająca się w Chałupach. Jej głównym elementem są regaty starych łodzi, tzw. pomeranek, prezentacja tutejszego folkloru i pokazy rzemiosła rybackiego. W programie m.in. muzyka regionalna, szanty, konkursy i zwyczaje starokaszubskie: zażywanie tabaki, łowienie węgorzy, repasacja sieci. Turyści mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z językiem, obyczajami, tańcami i kuchnią kaszubską.

Festiwal Sportu - impreza cykliczna, będąca doskonałą okazją do spotkania z największymi olimpijskimi gwiazdami. Kulminacją festiwalu jest uroczystość odsłonięcia mosiężnych gwiazd na reprezentacyjnym deptaku Władysławowa - Alei Gwiazd Sportu - upamiętniającym sylwetki znanych sportowców. Do tej pory w Alei znalazło swoje miejsce 36 gwiazd takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski. Podczas festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące, jak np. programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznościowych drzewek, mecze piłki nożnej, w których biorą udział znane postaci sportu.

Festiwal Dorsza - Międzynarodowe Mistrzostwa w Połowach Morskich o Puchar Burmistrza – jedyna tego typu impreza w kraju, z kilkuletnią tradycją, przyciągająca amatorów morskiego wędkowania również z kraju jak i zagranicy.

Letnie Koncerty Organowe - odbywające się przez cały sezon w kościołach we Władysławowie (z ponad XXX-letnią tradycją) i Jastrzębiej Górze (z ponad X-letnią tradycją) koncerty z udziałem znamienitych solistów z kraju i zagranicy.


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


ustroniemorskie.org

wczasy w Ustroniu Morskim

kuznica.eu

wczasy w Kuźnicy

chalupy.com

wczasy w Chałupach

ostrowo.eu

wczasy w Ostrowie


©  2003 - 2024   www.wladyslawowo.org - noclegi na morzem na wczasy we Władysławowie - wakacje we Władysławowie

środa, 19 czerwiec 2024r. 23:15:45, online: (0/2), 7.8 ms